Wine - Cigar - Liquor

puro aromatike origjinale cubanese

Puro aromatike. Si përjetohet tymi në puro

Duhet futur tymi i Puros në mushkëri ?

Kur bëhet fjalë për tymin tek një puro aromatike ju nuk mund ta përjetoni atë në të njëjtën mënyrë sikur tymoset jashtë.
Thithja brenda mushkërive ju lejon të merrni nuancat e plota dhe të vërteta të aromës së puros ndërsa ajo digjet. Njerzit që dinë ta shijojnë vërtetë janë të pakët. Rekomandimi më i mirë është kur testin e parë e bëni me puro aromatike origjinale nga marka origjinale kubaneze
Krejt ndryshe është kur tymi nxirret si fllad që noton butësisht ngadalë drejt tavanit. Thithja është shumë më e relaksuese

Një udhëzues praktik si të tymosni një puro aromatike

Puro ka për qëllim të shijohet dhe të shijohet ngadalë; ajo është krijuar për të ofruar një sërë kënaqësish. Për duhanpirësit fillestar, mund të jetë e vështirë të dihet nëse shija e cigares është ajo që duhet. Çfarë duhet të dini kur bëhet fjalë për të shijuar si duhet cigaren tuaj? (më shumë)

Duke e nisur me këmbën e djathtë

Një nga mënyrat më të mira për të filluar të shijoni aromën e puros është mbatja në buzë para se ta ndizni. Një puro e mirë të jep një aromë të ëmbël ose të hidhur ende pa u ndezur; kjo është një nga shenjat e një puro të mirë. Sidoqoftë, nëse puro juaj ka shije acidike ose të kripur para se të ndizet, ju mund të keni marrë padashur një lloj jo shumë cilësor.

Tymosje e ngadaltë dhe e vazhdueshme

Pirja e një cigare apo puro aromatike ka të bëjë më shumë me shijimin e cigares dhe mbajtjen e tymit në gojë, sesa me thithjen dhe nxjerrjen e shpejtë. Vizatoni tymin në gojën tuaj, lëreni të rri më gjatë, pastaj nxirrni frymën dhe prisni para se të merrni një tjetër thithje. Kjo ju lejon të merrni shijen e plotë të purës, nga aroma fillestare përmes shijes në Puro origjinale cubanese.

Sillni hundën në lojë

Hunda është më e ndjeshme se gjuha për disa aroma, prandaj sigurohuni të nxirrni një pjesë përmes hundës në vend të gojës. Thjesht merrni frymë siç bëni normalisht dhe kur ta nxjerrni lini një pjesë tymi të dalë përmes gojës dhe gjysmën të dalë nga hunda.
Nëse nuk e keni përdorur këtë teknikë më parë, filloni ngadalë. Puro aromatike janë të lehta dhe funksionojnë më mirë për fillestarët. Tymi më i butë do t’ju ndihmojë të mësoni pa shumë kollitje.

Mbajeni fytin tuaj të Pastër

Qiellza juaj nuk duhet të mbingarkohet me aroma të tjera para se të pini puron. Uji është më i miri për duhanpirësit fillestar dhe nuk ndërhyn në aromë. Nëse keni një varg puro për të pirë, filloni me ato më të butat për të shmangur shijet e forta në delikatesën e puros të butë. Kur pirni shumëllojshmëri puro, është mirë të pastroni qiellzën me lëng molle para se të filloni një të re.
Aroma e lehtë dhe e ëmbël mund të ndihmojë në pastrimin e qiellzës tuaj dhe në rritjen e kënaqësisë tuaj nga purot e tjera ose Puro origjinale cubanese

Filloni shoqërimin e puros

Kjo mund të duket si një kontradiktë e drejtpërdrejtë për të mbajtur të pastër qiellzën tuaj, dhe në disa kuptime është. Por ndërsa merrni puro të mirë për të pirë duhan dhe duke ditur aromat që ju pëlqejnë, bashkimi i një puro aromatike me burbon ose birrë të duhur mund të përmirësojë përvojën tuaj. Ju ndihmon në nxjerrjen e aromës së shijshme të purove tuaja dhe në ngritjen e përvojës tuaj të pirjes së duhanit.

Dhurata Premium 1 për Ju

Open chat
Përshëndetje, nese keni pyetje na kontaktoni